+90 212 684 42 43

Hakkımızda

Hakkımızda

EGTS Geliştirilmiş Turbo Sistemleri;

Türkiye’nin yerli turboşarj üretim fabrikasına sahiptir. Uzun yıllara dayanan tecrübesine ve kalitesine yakışır bir biçimde kendini sürekli geliştirmiştir. Yeni hedefleri doğrultusunda da çalışmalarını kalitesinden ödün vermeden sürdürmektedir.

EGTS Turbo;  iç pazar satışlarında Türkiye’nin turboşarj piyasasının nabzını tutmakla beraber, dünyanın 28 ülkesine ihracat yaparak kalitesini ve güvenirliliğini kanıtlamıştır.

Turboşarj ünitesinin ; wastegate aktivatör, basınç yatağı, muylu yatağı, türbin pervanesi, manşon somunu, back plate, hatta civatasına kadar tüm parçaları Türkiye’de kurumumuzun kontrolünde üretilmektedir.

Tasarım ve çizim aşamasından başlayarak, kalıp çıkartılmasında; dökümüne kadar kurumumuz yapmaktadır. Kalıplar bitince, test ve kontrolleri yapılıp döküm numuneleri hazırlanmaktadır.  Isı ve sızdırmazlığı kontrol edilip,  sorunları giderilen ve devamında onaydan geçen döküm kalıpları seri üretim için üretim bandına alınıp, dökümü yapılmaktadır. Devamında dökülen parçaların salgı kontrolleri yapılmaktadır.

İşleme bandında CNC tezgahlarında, üretim programına göre turbo parçaları işlenip, her işlenen parça bu süreçten geçtikten sonra; kontrol mekanizmasında sağlaması yapılıp, yıkama makinasında yıkama işlemine tabi tutulmaktadır.

Balans bandında ise; üretim programına göre gövdenin içine kullanılan, mil kanat balans ayarı 0.01 gr hassasiyetine göre yapılmakta olup, balans ayarı, yapılan mil; katriç halinde toplanmaktadır. Katriç balans ayarı 150.000 dk / devir seviyesinde 0.01 gr hassasiyetin de hazırlandıktan sonra her katriç numaralandırılıp değer çıktısı arşivlenmektedir.

Onaydan geçen katriç devamında montaj bandına alınıp; toplama bandında emme ve scroll, katriçe zarar vermeden toplanmaktadır. Bununla birlikte; Wastegate aktivatör ayarları, arabanın devrine göre ayarlanıp daha sonra koruyucu yağ ile yıkanmaktadır.

Paketleme bandında turboların tekrar ısı, sızdırmazlık ve devir kontrolleri yapıldıktan sonra kontrolden geçen turbolar etiketleri basılarak kutulanıp, özel sandıklarına yerleştirilerek satışa hazır hale gelmektedir.

© 2018 » Egts Turbo Charger » Tüm Hakları Saklıdır.